Избор од уредникот

„По долго размислување, пред да го лишам моето семејство од приватните финансиски интереси и пред многу да се внесам во работата, одлучив дека не ќе можам да ги исполнам условите на канцеларијата за етика“

друго

Оваа недела, на врвот од табелата во Англија се наоѓа Челзи, во Германија е Баерн Минхен, во Шпанија, Реал Мадрид, Јувентус во Италија и Монако во Франција